تماس‌های مقامات ترکیه با انگلیس، فرانسه، روسیه و آمریکا حول عملیات عفرین

(بسم الله الرحمن الرحیم)

وزارت خارجه و ستادکل ارتش ترکیه، کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا را در جریان جزئیات عملیات شاخه زیتون قرار دادند.

وزارت خارجه ترکیه شامگاه شنبه دولت‌های انگلیس، فرانسه و چین را از طریق سفیران آنها، در جریان جزئیات عملیات عفرین قرار داد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» یک دیپلمات ترک گفت که توضیحاتی درباره عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه،‌به سفیران کشورهای انگلیس، فرانسه و چین داده شده است.

همچنین «حلوسی آکار» رئیس ستادکل ارتش ترکیه پیش از آغاز مرحله زمینی عملیات عفرین، در تماس تلفنی با همتایان روسی و آمریکایی خود، آنها در جریان قرار داد.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» آکار در این تماس‌ها با «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و «والری گراسیموف» رئیس ستادکل ارتش روسیه، درباره مرحله زمینی عملیات شاخه زیتون توضیحاتی ارائه کرد.

این در حالی است که تانک‌های ترکیه شامگاه شنبه و در جریان مرحله اول عملیات «شاخه زیتون» وارد سوریه شده و جنگنده‌های این کشور نیز مواضع شبه‌نظامیان کُرد در عفرین را بمباران کردند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:1 بهمن 1396 - 15:01

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق