اردوغان بر ادامه عملیات «شاخه زیتون» در شمال سوریه تأکید کرد

(بسم الله الرحمن الرحیم)

رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز از عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه گفت که آنکارا هرگز از این عملیات عقب نشینی نخواهد کرد.

رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز عملیات «شاخه زیتون» گفت که آنکارا هرگز از این عملیات عقب نشینی نخواهد کرد.

بنا بر اعلام شبکه المیادین، «رجب طیب اردوغان» امروز (یکشنبه) در خصوص این عملیات نظامی گفت که نیروهای ارتش سوریه به کمک تروریست‌های گروهک موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از آسمان و زمین به عملیات خود در شمال سوریه ادامه می‌دهند.

وی گفت که نیروهای امنیتی ترکیه با هرگونه مخالفت با این عملیات مقابله خواهند کرد.

اردوغان گفت که نیروهای ترکیه به عملیات خود در منطقه «عفرین» سوریه ادامه خواهند داد و هرگز از آن عقب نشینی نخواهند کرد.

عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کُرد سوری در شمال سوریه دیروز (شنبه) ساعت 5 بعد از ظهر تحت عنوان عملیات «شاخه زیتون» آغاز شد.

ترکیه شبه نظامیان حزب «اتحاد دموکراتیک» (پ.ی.د) را که طی 6 سال از آغاز بحران اقدام به تشکیل کانتون‌های خودمختار در شمال سوریه کرده‌اند، شاخه سوریه گروهک تروریستی «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) می‌داند.

اوضاع شمال سوریه بعد از آنکه آمریکا یکشنبه هفته گذشته اعلام کرد که به کمک نیروهای کُرد سوری قصد دارد یک ارتش 30 هزار نفری را در شمال سوریه تشکیل دهد، متشنج شد.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به این عملیات اعلام کرده است که اقدامات تحریک آمیز آمریکا باعث به وجود آمدن چنین شرایط در شمال سوریه است.

به زغم آنکه ترکیه دیروز مدعی شد که کتباً دمشق را در جریان این عملیات گذاشته، اما وزارت خارجه سوریه آن را تکذیب و اقدام ترکیه را نقض حاکمیت ملی سوریه دانست.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:1 بهمن 1396 - 19:30

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق