تیلرسون: تیم‌های دیپلماتیک آمریکا برای یارگیری علیه ایران به اروپا می‌روند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

وزیر خارجه آمریکا ساعتی پس از اعلام خبر کسب رضایت انگلیسی‌ها برای تغییر مفاد برجام، از اعزام دیپلمات‌های آمریکایی به دیگر کشورهای اروپایی برای یارگیری علیه برجام و دیگر اقدامات غیرهسته‌ای ایران خبر داد.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا از اعزام تیم‌های دیپلماتیک به اروپا برای متقاعد کردن اروپایی‌ها به همراهی با واشنگتن در ایران‌ستیزی خبر داد.

آنطور که تیلرسون به خبرنگار رویترز گفته، این تیم‌ها در خصوص برنامه‌های آمریکا برای برجام و نحوه مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، با اروپایی‌ها مذاکره خواهند کرد.

تیلرسون که در لندن به سر می‌برد، امروز پس از دیدار با مقامات انگلیسی گفته بود که در جلب حمایت اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، موفق بوده است؛ وزیر خارجه آمریکا همچنین گفته بود که با انگلیسی‌ها بر سر تشکیل کارگروه اصلاح معایب برجام، توافق کرده است.

تیلرسون افزوده: «ما تیمی داریم که در راه آمدن به اروپا هستند؛ این تیم نحوه حل معایب توافق هسته‌ای و همچنین نحوه همکاری بیشتر در مسیر تقابل با فعالیت‌های غیرهسته‌ای ایران را بررسی خواهد کرد.»

وزیر خارجه آمریکا در انتها، منظورش را صریح‌تر بیان کرده و گفته: «نگرانی ما از جانب صادرات تسلیحات آنها به یمن و دیگر نقاط دنیاست.»

دیشب هم «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه گفته بود که در خصوص مسائل موشکی با ایرانی‌ها صحبت‌هایی کرده و اسفند ماه می‌خواهد برای مذاکره در خصوص حزب‌الله لبنان و انقلابیون یمن به ایران بیاید.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز برای چندمین بار اعلام کرد که دیپلمات‌های این وزارتخانه در خصوص توان موشکی ایران با کسی مذاکره نکرده‌اند.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:2 بهمن 1396 - 23:23

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق