ایلدیریم: 214 هدف در عفرین نابود شدند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نخست‌وزیر ترکیه با بیان اینکه عملیات در شمال سوریه طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رود، از نابودی 214 هدف در عفرین خبر داد.

 با وارد شدن عملیات «شاخه زیتون» در شمال سوریه، «بینالی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد در مجموعه 214 هدف در منطقه عفرین نابود شده است.

ایلدیریم در نشست خبری مشترک با همتای نیجریه‌ای خود در آنکارا گفت عملیات طبق آنچه که برنامه‌ریزی شده در جریان است و پاکسازی منطق عفرین از تروریست‌ها ادامه دارد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی همچنین افزود که عملیات تا زمانی که منطقه عفرین و مرز ترکیه به طور کامل از وجود شبه‌نظامیان کُرد پ.ک.ک و نیروهای دموکراتیک سوری (پ.ی.د) پاکسازی شود، ادامه خواهد داشت.

این اظهارات در حالی است که عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد در عفرین، تحت نام «شاخه زیتون»، وارد روز پنجم خود شده و درگیری‌ها با یگان‌های مدافع خلق سوری (ی.پ.گ) ادامه دارد.

6400 نظامی ترکیه تا کنون در جریان این عملیات در خاک سوریه حضور داشته و با ورود به 70 روستا، شبه‌نظامیان کُرد را از بین بردند. این نیروها گستره عملیات خود را به شهر «اعزاز» در شرق عفرین و استان حلب افزایش دادند.

تاکنون 3 نظامی ترکیه در جریان این عملیات کشته شدند.

دولت ترکیه که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:4 بهمن 1396 - 19:45

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق