غزه در «رنج» و «عباس» دنبال خرید هواپیمای شخصی 50 میلیون دلاری

(بسم الله الرحمن الرحیم)

تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم به خرید یک هواپیمای اختصاصی به قیمت 50 میلیون دلار گرفته و این هواپیما به زودی وارد اردن می‌شود.

کانال 12 رژیم صهیونیستی از تصمیم « محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای خرید یک هواپیمای اختصاصی به قیمت 50 میلیون دلار خبر داد.

در حالی که کمک‌های آمریکا به تشکیلات خودگردان در سال نخست ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» به کمترین سطح طی 10 سال گذشته رسیده است؛ محمود عباس تصمیم گرفته هواپیمای اختصاصی خود را تغییر دهد و هواپیمای جدید او طی چند هفته آینده به «اردن» خواهد رسید.

بنا به این گزارش، 20 میلیون دلار از هزینه خرید این هواپیما از بودجه تشکیلات خودگردان و 30 میلیون دلار از صندوق ملی فلسطین تأمین می‌شود.

این تصمیم عباس در حالی صورت می‌گیرد که وی امسال (1396) تحریم‌های متعددی علیه نوار غزه وضع کرد، از جمله مهم‌ترین تحریم‌های اعمال شده علیه نوار غزه توسط تشکیلات خودگردان به این شرح است:

*کاهش 30 تا 50 درصد از حقوق کارمندان غزه (کارمندان حماس)

*بازنشسته کردن زودهنگام تمام کارمندان بخش نیروی (انرژی) غزه

*بازنشسته کردن زودهنگام 6 هزار نفر از کارمندان بخش مدنی غزه (اکثر آنها از بخش آموزش و بهداشت) هستند

*نپرداختن هزینه برق ارسالی از اسرائیل به نوار غزه و درخواست رسمی برای کم کردن آن

*بازنشسته کردن زودهنگام هزاران نظامی

*کم کردن از ارجاع پزشکی بیماران غزه به خارج

تحریم‌های تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه در حالی صورت می‌گیرد این منطقه نزدیک به 11 سال است توسط رژیم صهیونیستی محاصره شده است. بسیاری از اهالی نوار غزه در رفع نیازهای اساسی خود ناتوانند. تأثیرات فاجعه‌بار محاصره غزه بر قدرت خرید، فقر و بیکاری رو به گسترش است و جمعیت زیر خط فقر در نوار غزه به حدود 80 درصد رسیده است.

علاوه بر این باید به کاهش کمک‌های آمریکا به تشکیلات خودگردان نیز اشاره شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ، اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت خارجه و دفتر توسعه بین المللی آمریکا نشان می دهد که کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی تنها طی 2 سال گذشته برابر با کمک‌های این کشور به تشکیلات رام الله طی 23 سال گذشته بوده است.

بر اساس این اطلاعات، ارزش کمک‌های آمریکا به تشکیلات خودگردان طی 23 سال اخیر تنها 8 میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که واشنگتن تنها طی دو سال اخیر 8 میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی کمک کرده است.این آمارها همچنین نشان می دهد که آمریکا از سال 1949 تاکنون 130 میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی کمک مالی ارائه داده است.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:5 بهمن 1396 - 15:19

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق