شاهزاده میلیونر سعودی از زندان «بن سلمان» آزاد شد

(بسم الله الرحمن الرحیم)

منابع نزدیک به «ولید بن طلال» شاهزاده معروف سعودی می‌گویند، او از بازداشت نیروهای سعودی رها شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع نزدیک به «ولید بن طلال بن عبدالعزیز ال سعود» گزارش داد که او از هتل «ریتز کارلتون» آزاد شده است. 

ریتز کارلتون، هتلی مشهور در ریاض پایتخت عربستان است که دهها شاهزاده و تاجر و مسئول سابق عربستان بدون محاکمه، به اتهام فساد در آنجا در بازداشت به سر می‌برند. 

رویترز به نقل از منابعی در خانواده ولید بن طلال این خبر را اعلام کرد. همچنین گفته می‌شود که ترکی بن ناصر بن عبدالعزیز آل سعود رئیس سابق سازمان اداره هواشناسی و محیط زیست نیز آزاد شده است.

بامداد شنبه،  منابع نزدیک به ولید گزارش داده بودند که او با مقامات عربستان سعودی به توافق رسیده و بزودی آزاد خواهد شد. 

علاوه بر ولید بن طلال، «ولید الابراهیم»، مالک مجموعه شبکه‌های ماهواره «ام‌بی‌سی»، «فواز الحکیر»، از سهامداران اصلی شرکت «فواز عبدالعزیز»، خالد التویجری رئیس سابق دربار پادشاهی و «ترکی بن ناصر»، رئیس سابق سازمان هواشناسی شاهزاده‌هایی هستند که برای آزاد شدن با حاکمیت عربستان به توافق رسیده‌اند.

پیشتر، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال آمریکا در این خصوص نوشته بود که ولید بن طلال با پرداخت شش میلیارد دلار به مقام‌های سعودی موافقت کرده است.

شاهزادگان و تجار سعودی که به دستور محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی بازداشت شده‌اند، متهم به فساد و پولشویی هستند اما ناظران سیاسی می‌گویند که دولت سعودی به دلیل مشکلات مالی، در صدد است تا چند میلیارد دلار از اموال شاهزادگان و مسئولان سعودی را بگیرد؛ برخی منابع پیشتر از مبلغی در حدود دو سوم ثروت شاهزادگان سخن گفته بودند.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:7 بهمن 1396 - 17:01

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق