اقدامات میدانی آمریکا در سوریه، در تناقض با قول‌هایش است

(بسم الله الرحمن الرحیم)

معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در یک مصاحبه تلویزیونی گفته که اقدامات عملی آمریکا در سوریه، با قول‌های واشنگتن به آنکارا تناقض دارد.

 در ادامه اظهارنظرهای مقامات ترکیه علیه مواضع آمریکا در قبال کُردهای سوری، سخنگوی دولت ترکیه امروز یکشنبه، مواضع عملی واشنگتن در سوریه را به باد انتقاد گرفت.

معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در مصاحبه با «کانال 7» تلویزیون ترکیه گفت: «قول‌های دولت آمریکا به ترکیه هیچ همخوانی با اقدامات میدانی آنها(در سوریه) ندارد

«بکیر بوزداغ» با انتقاد از عملی نشدن وعده‌های آمریکا درباره توقف کمک‌های تسلیحاتی به کُردهای سوری تصریح کرد: «تک تک اقدامات(آمریکا) در تناقض با قول‌های آنها است. از حالا به بعد، ترکیه فقط به الفاظ آنها نگاه نخواهد کرد و به اقداماتشان هم خواهد نگریست».

این مقام ترکیه‌ای به عملیات نظامی ترکیه در عفرین اشاره و تاکید کرد: «هدف ترکیه از عملیات شاخه زیتون در شمال غربی سوریه، نابودی گروه‌های تروریستی و اطمینان از امن و ایمن بودن آنجا است. این عملیات با احترام گذاشتن به تمامیت ارضی، حاکمیت و یکپارچگی دولت سوریه آغاز شده و ادامه خواهد یافت».

معاون نخست‌وزیر ترکیه افزود: «ترکیه اجازه ایجاد و استقرار یک دولت تروریستی پ‌ک‌ک یا ارتش تروریستی پ‌ک‌ک را در منطقه نخواهد داد».

او همچنین بار دیگر درخواست ترکیه از آمریکا برای پایان دادن به حمایت‌هایش از «تروریست‌های پ‌‌ک‌ک و حزب اتحاد دموکراتیک» را تکرار کرد.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:8 بهمن 1396 - 15:44

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق