رئیس اسبق سیا: حزب‌الله از لحاظ توان هدایت از راه دور بسیار پیشرفته است

(بسم الله الرحمن الرحیم)

▫️رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در نشستی در تل‌آویو گفت حزب‌الله لبنان از لحاظ توان هدایت از راه دور بسیار پیشرفته است.

 «دیوید پترائوس»، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در نشستی در تل‌آویو روز سه‌شنبه مدعی شده که دنیا وارد عصری شده که در آن همه چیز نظامی می‌شود. 

به نوشته «جروزالم‌پست»، این مقام اسبق آمریکایی در کنفرانس «مرکز مطالعات امنیت ملی» در تل‌آویو، این ایده که تمام اشیاء را می‌توان به شبکه اینترنت وصل کرد را  ویژگی عصر حاضر دانست. 

«پترائوس» تصریح کرد: «اکثر کشورها در تلاش هستند با شاخه‌های رباتیک، پهپاد، کشتی، زیردریایی‌ها و دیگر تجیهزاتی که خودکار عمل می‌کنند همگام با پیشرفت‌های تکنولوژیکی حرکت کنند.»

وی در بخش دیگری از این سخنرانی به بررسی چالش‌هایی پرداخت که گروه‌های موسوم به «بازیگران غیردولتی» علیه رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کنند. 

رئیس اسبق سیا با بیان این ادعا که اسرائیل از مدت‌ها پیش با «بازیگران غیردولتی قدرتمند» سر و کار داشته گفت: «این مشکل که بازیگران غیردولتی مانند بازیگران دولتی رفتار می‌کنند، مسئله‌ای است که بقیه دنیا تازه به درک آن نائل آمده‌اند.»

پترائوس در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: «حزب‌الله هم از لحاظ  توان هدایت از راه دور و هم از لحاظ نیروی انسانی کاملاً پیشرفته است.»

وی در ادامه گفت بازیگران غیردولتی توان بالایی هم در زمینه‌های سایبری و فناوری دارند. 

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:11 بهمن 1396 - 0:04

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق