انفجار مهیب در نزدیکی کاروان نظامی ارتش ترکیه در حومه جنوب غرب حلب +تصاویر

(بسم الله الرحمن الرحیم)

یک منبع میدانی دقایقی قبل در گفت و گو با مشرق از انفجار مهیب در نزدیکی کاروان ترکیه در حومه غربی استان حلب خبر داد.

 شب گذشته، کاروان نظامی ارتش ترکیه متشکل از ۱۳۰ خودروی نظامی و زرهی از مناطق مرزی مشترک با استان ادلب خود را به شهرک العیس در جنوب غرب استان حلب رساند تا تحولات و معادلات میدانی همزمان با نشست سوچی پیچیده تر شود.

دولت ترکیه حضور نظامی خود را در منطقه بسیار مهم جنوب غرب حلب با طرح مسئله مناطق کاهش تنش و توافق های به دست آمده در مذاکرات سیاسی توجیه کرد اما برخی منابع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کردند: اردوغان تلاش می کند از شکست های متوالی گروه های تروریستی جلوگیری کند.

نقشه میدانی سوریه
**برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای جبهه مقاومت شب گذشته به حضور نظامی نیروهای ارتش ترکیه در جنوب غرب استان حلب بی تفاوت نبودند و با واکنش قاطع آنان را مجبور کردند تا منطقه «قناطر» عقب نشینی کنند.

یک منبع میدانی دقایقی قبل در گفت و گو با مشرق از انفجار مهیب در نزدیکی کاروان ترکیه در حومه غربی استان حلب خبر داد و گفت: در جریان این انفجار شدید تاکنون ۳ تن از نیروهای نظامی ارتش ترکیه کشته شدند.

در انفجار در مسیر کاروان ارتش ترکیه در مسیر حلب ۳ نظامی این کشور کشته شدند

این منبع میدانی با بیان این که انفجار مخازن سوخت کاروان نظامی منجر به افزایش تلفات و خسارت ها شده، افزود: شماری از نظامیان ترکیه در این انفجار به شدت زخمی شدند و کادرهای درمانی برای مداوای نیروهای مجروح شده وارد عمل شدند.

این منبع میدانی با بیان این که دو خودروی نظامی ارتش ترکیه در این انفجار منهدم شد، گفت: بخشی از کاروان نظامی ارتش ترکیه پس از این انفجار به سمت شهرک «کفرلوسین» و گذرگاه «باب الهوی» عقب نشینی کردند.

وی افزود: سایر کاروان های نظامی ارتش ترکیه که پیشتر در روزهای گذشته وارد استان های ادلب و حلب شده بودند با این انفجاربخش گسترده ای از تجهیزات خود را  در حال تخلیه کردن هستند.

انفجار در مسیر کاروان نظامی ارتش ترکیه

- لینک کوتاه این مطلب
» مشرق نیوز
تاریخ انتشار:10 بهمن 1396 - 23:13

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق