لبنان و سوریه جبهه واحدی علیه اسرائیل هستند/ ایران تهدیدی برای تمام دنیا است

(بسم الله الرحمن الرحیم)

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه لبنان و سوریه جبهه واحدی علیه اسرائیل هستند، گفت در نبرد احتمالی آتی، اسرائیل هر دو آنها را هدف قرار می‌دهد.

 «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) مدعی شد جنبش حزب‌الله، منافع امنیتی لبنان را به بهای اهداف و منافع ایران، قربانی می‌کند.

لیبرمن طی سخنرانی در همایش سالانه اندیشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل، با تاکید بر اینکه از نظر اسرائیل، ارتش لبنان و نیروهای حزب‌الله، یک نیروی نظامی هستند، تاکید کرد در صورت وقوع جنگ احتمالی در آینده، هر دو هدف قرار داده خواهند شد.

وی ضمن بیان اینکه کسی در دنیا، چه در مسکو و چه در واشنگتن، نمی‌تواند موضع اسرائیل در قبال ایران و حزب‌الله را تضعیف کند، گفت: «تمام اقدامات حزب‌الله برای بی‌اعتبار کردن ما در سطح بین‌المللی، شکست خواهد خورد.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید کرد: «اگر نبرد دیگری در شمال اسرائیل رخ دهد، جبهه ما فقط لبنان نخواهد بود بلکه سوریه را نیز شامل می‌شود. آنها یک جبهه واحد هستند. گمان نمی‌کنم سوریه بتواند از کشانده شدن به جنگ، توسط حزب‌الله، جلوگیری کند.»

لیبرمن اما افزود: «نبرد جدید در جبهه شمالی، به شدت برای منطقه بد است...ما اجازه نمی‌دهیم تصاویری مشابه سال 2006 تکرار شود. زمانی که شهروندان بیروت در ساحل نشسته بودند اما اسرائیلی‌ها در تل‌آویو، داخل سنگرها، پناه گرفته بودند. اگر قرار است مردم تل‌آویو در پناهگاه باشند، مردم بیروت نیز باید مجبور شوند به پناهگاه‌ها بروند.»

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با «بسیار بد» خواندن توافق هسته‌ای ایران، مدعی شد: «باید واقعیت‌ها را ببینیم. دیدیم که توافقی مشابه، توانمندی هسته‌ای کره‌شمالی را به کجا رساند. این توافق حتی بدتر از آن است. هیچ کسی تمایلات نظامی (ایران) را محدود نکرده و آنها نیز اقدامات هسته‌ای خود را ادامه می‌دهند.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران، تهدیدی برای تمام دنیا است، گفت: «همه به کره شمالی نگاه کرده و درک می‌کنند این (برجام) یک مشکل است. به همین دلیل ایران فقط مشکلی برای اسرائیل نیست. ایران تهدیدی برای تمام جامعه بین‌الملل است.»

لیبرمن درباره مناقشات با فلسطین نیز اظهار داشت: «ابومازن (رئیس نشکیلات خودگردان) به دنبال توافق (سازش) نیست بلکه به دنبال معطل کردن فرایند و خریدن زمان است. راهبرد عباس، زمین‌گیر کردن تدریجی ما است.»

وی همچنین درباره ارتباط با کشورهای عربی اذعان کرد: «می‌خواهم که برای تمام کشورهای عربی میانه‌رو در اسرائیل، سفارتخانه داشته باشیم و بین ما خط پرواز مستقیم برقرار باشد.»

اظهارات لیبرمن در حالی است که پیش از وی، «دیوید ساترفیلد» دستیار وزیر خارجه آمریکا در این همایش با ادعای اینکه ایران در حال اشاعه فناوری موشکی به منطقه است، هشدار داده بود در صورت تداوم این مسئله، تهران با عواقب و تنبیه مواجه خواهد شد.

پیشتر «بنیامین نتانیاهو» طی سفر به مسکو و گفت‌وگو با پوتین، ضمن ادعای تلاش ایران برای تبدیل کردن لبنان و سوریه به کارخانه موشک‌های نقطه‌زن جهت هدف قرار دادن اسرائیل، هشدار داد در صورتی که روسیه کاری در این زمینه انجام ندهد، خودشان به اقدام نظامی متوسل می‌شوند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حدود 2 هفته قبل تعلیق تحریم‌های ذیل برجام و مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را تمدید کرد اما هشدار داد اگر نواقص توافق هسته‌ای، رفع نشود، این آخرین بار خواهد بود و مجددا تمام تحریم‌ها را برمی‌گرداند.

متحدان اروپایی واشنگتن و اعضای گروه 5+1 نیز تاکید کرده‌اند که مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای امکان پذیر نیست و اتحادیه اروپا خود را به اجرای کامل برجام متعهد می‌داند.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:11 بهمن 1396 - 20:54

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق