آزادی 18 شهرک و منطقه در جنوب ادلب؛ ارتش سوریه به 15 کیلومتری «سراقب» رسید

(بسم الله الرحمن الرحیم)

ارتش سوریه و متحدین در جریان عملیات روز گذشته خود که تا شامگاه گذشته ادامه داشت موفق شدند مناطقی وسیع را در غرب و شمال شهرک و فرودگاه ابوالظهور آزاد کنند.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت یک روز پس از اینکه کاروانی از نظامیان ترکیه را در ریف جنوبی حلب هدف قرار داد، عملیات نظامی خود در شرق استان ادلب را مجددا آغاز کرد؛ منطقه‌ای که به مناطق اطراف «الحاضر و العیس» متصل است.

تحرکات روز گذشته ارتش سوریه از منطقه غربی فرودگاه ابوالظهور به سمت شمال غرب آن یعنی شهرک «سراقب» آغاز شده و نیروهای مقاومت توانستند ظرف مدتی کوتاه، 18 شهرک و منطقه را از تروریست‌های النصره پس بگیرند و خود را به «تل سلطان» و «مغاره میرزا» در جاده «ابوالظهور-معره النعمان» برسانند.

وبگاه خبری «مراسلون» گزارش داد که ارتش سوریه صبح روز چهارشنبه (دیروز)، 12 شهرک را در محور غربی شهرک ابوالظهور و شش منطقه را در شامگاه روز گذشته در شمال فروگاه ابوالظهور آزاد کرده است.

مناطقی که طی عملیات گسترده ارتش سوریه آزاد شد، عبارتست از: «المشیرفة، الطویحینة، الحسینیة، التویم، تل الوقود، تل السلطان، البراغیتی، جدیدة، ذهبیة، تل خطرة، پدافند هوایی، طویل الحلیب، سکریة، صالحیة، مسعدة، جبل طویل، خفیة و قلعة میرزا».

اندازه بزرگتر   

روزنامه الاخبار نیز گزارش داد که ارتش سوریه در ریف جنوبی استان حلب که در شمال فرودگاه ابوالظهور قرار دارد، روستاهای «الملاحمة، عطشانة شرقیة و عطشانة غربیة» را از تروریستها پس گرفت.

آزادسازی این مناطق، حلقه امنیتی گسترده ای را در اطراف این فرودگاه ایجاد کرده است و ارتش سوریه این امکان را خواهد داشت که از این منطقه به عنوان پایگاهی برای پشتیبانی از خطوط تماس استفاده کند؛ خطوطی که طولانی است و از غرب شهرک «ابودالی» در جنوب شرق ادلب تا مناطق شمالی شهر حلب امتداد دارد.

نیروهای مقاومت با این دستاورد همچنین قادر خواهند بود که به هر عملیات احتمالی در غرب به سمت مناطق اطراف جاده بین المللی دمشق-حلب امدادرسانی کنند.

بدین ترتیب ارتش سوریه به 15 کیلومتری سراقب رسیده که یکی از مهمترین مناطق استقرار تروریستهای جبهه النصره در شرق ادلب است و ارتش میتواند از آن به عنوان پایگاهی برای آغاز عملیات خود در عمق استان ادلب استفاده کند.

گذشته از این مسئله، جاده بین المللی حلب-دمشق از آن عبور می‌کند و با شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه و کفریا» که سال‌هاست در محاصره تروریستها قرار دارد، 11 کیلومتر فاصله دارد.

تحرکات اخیر ارتش سوریه در منطقه ای که بین راه آهن و جاده بین المللی دمشق-حلب واقع شده است، سبب شده که نیروهای سوری بیش از پیش به شهرک‌های مرکزی استان ادلب نزدیک شوند و ترکیه نیز در تلاش است که با ایجاد مقرهایی برای ارتش خود در این منطقه، مانع از اجرای چنین کاری شود.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:12 بهمن 1396 - 15:13

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق