مشاور اسد: جنگ با تروریسم همان جنگ با صهیونیسم است

(بسم الله الرحمن الرحیم)

▫️مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه به مناسبت روز فرهنگی قدس تأکید کرد که مقاومت در فلسطین در برابر اشغالگری همان مقاومت در برابر تروریسم در سوریه است.

«بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که صهیونیسم با تروریسم ارتباط تنگاتنگی دارد.

شعبان به مناسبت روز فرهنگی قدس که موسسه بین‌المللی قدس در سوریه یک همایش فکری-سیاسی برگزار کرده بود، با تأکید بر این ارتباط، تصریح کرد که جنگ علیه تروریسم در واقع جنگ علیه صهیونیسم است.

روزنامه الوطن سوریه به نقل از شعبان گزارش داد، زمانی که جریان مقاومت، نبرد علیه تروریسم در سوریه را به سود خود تغییر داد، اربابان این تروریسم در کشورهای مختلف دیوانه شدند و نیروهای خود را وارد عمل کردند.

این مسئول سوری با انتقاد از حضور نیروهای ترکیه ای و آمریکایی در این کشور، تأکید کرد که واشنگتن و آنکارا در تلاشند که نیروهای آنها در شمال سوریه به جای تروریستها مستقر شوند.

وی تصریح کرد که مقاومت در برابر اشغالگری در فلسطین و مقاومت در برابر تروریسم در سوریه، مقاومت واحدی هستند در برابر دشمن واحد.

مشاور اسد اعلام کرد که اسناد تاریخی نشان میدهد که اسرائیل به شهر باستانی «تدمر» سوریه کینه داشته و از زمانهای بسیار دور خواهان نابودی این شهر بوده و در دوران کنونی نیز با ابزارهای تروریستی خود در تلاش بود که این شهر را نابود کند.

در همین راستا،  یک هیئت اردنی چندی پیش در دمشق با شعبان دیدار و درباره مشکلات این کشور بحث و گفتگو کرد.

شعبان در این دیدار تأکید کرد که طرح تروریسم صهیونیستی شکست خورده اما این مسئله ضرورتا بدین معنا نیست که سوریه به صورت نهایی پیروز شده است.

وی همچنین تصریح کرد که طرح کشورهای غربی رو به افول است و پیشرفت شرق امری حتمی است و شرق قطب اصلی جهان خواهد بود.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:12 بهمن 1396 - 15:15

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق