سیزدهمین روز عملیات «شاخه زیتون»؛ تداوم ارسال تجهیرات نظامی ترکیه به «عندان»

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نظامیان ترکیه به همراه تروریست‌های ارتش آزاد در حالی به عملیات عفرین سوریه ادامه می‌دهند که کُردها اعلام کردند هر کس در برابر اقدامات آنکارا سکوت می‌کند، شریک «کشتارهای ترکیه» است.

 امروز پنجشنبه سیزدهمین روز عملیات ارتش ترکیه و تروریست‌های وابسته به «ارتش آزاد» موسوم به «شاخه زیتون» است.

این عملیات علیه شبه نظامیان کُرد و گروه موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» کُرد است و ترکیه قصد دارد بر شهر  عفرین در استان حلب سوریه مسلط شده و از آنجا عازم شهر «منبج» شود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که ترکیه همچنان شهر عفرین را با انواع سلاح بمباران می‌کند.

به گزارش سانا، در پی این بمبارانها که شهر عفرین و روستای «حمام» هدف قرار گرفته شد، دو غیر نظامی از جمله یک کودک کشته شدند.

منابع پزشکی حاضر در بیمارستان عفرین روز گذشته از جامعه بین الملل توقف حملات ترکیه را خواستار شده و از وقوع یک فاجعه بشری هشدار داد: «زیرا وضعیت پزشکی رو به وخامت بوده و مواد پزشکی موجود در این بیمارستان در حال اتمام است».

خبرگزاری «أنها» وابسته به کُردهای سوریه گزارش داد که در جریان بمباران مناطق مختلف عفرین تا به امروز 104 نفر کشته و 156 غیر نظامی زخمی شده اند که وضعیت بسیاری از آنان وخیم است.

در همین راستا، منابع خبری با انتشار تصاویری اعلام کردند که یک کاروان نظامی دیگر در «کفر بسین» واقع در غرب شهر «عندان» وارد پایگاه ترکیه شده است.

 

 

حزب اتحاد دموکراتیک کُرد اعلام کرد که همه طرفهایی که در برابر «کشتارهای ترکیه اشغالگر» در عفرین سکوت کرده اند، در این کشتارها شریک هستند.

این حزب ادعا کرد که ترکیه در 30 ژانویه گذشته در جریان بمباران مناطقی در عفرین از جمله «جندیرس» از سلاحهای ممنوعه مانند بمبهای خوشه ای استفاده کرده است.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:12 بهمن 1396 - 18:22

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق