آزادسازی خط راه آهن دمشق - حلب پس از ۵ سال اشغال +نقشه میدانی

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نیروهای جبهه مقاومت، صبح امروز عملیات آزادسازی خط راه آهن دمشق - حلب را از حومه غربی و جنوبی ارتفاعات «اربعین» آغاز کردند و توانستند خود را به خط راه آهن دمشق - حلب برسانند.

نیروهای جبهه مقاومت در ادامه عملیات پاکسازی شرق استان ادلب موفق شدند پس از درگیری های سنگین چند ساعته خط راه آهن دمشق - حلب را پس از ۵ سال از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

نیروهای جبهه مقاومت، صبح امروز عملیات آزادسازی خط راه آهن دمشق - حلب را از حومه غربی و جنوبی ارتفاعات «اربعین» آغاز کردند و با پاکسازی شهرک های «الواسطه، الوسیطه، تل فخار، تل جینه، ام الکرامیل، تل حسین و عطشانه غربی» توانستند خود را به خط راه آهن دمشق - حلب برسانند.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

عملیات نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی انجام شد و در جریان درگیری ها حدود ۵۰ تن از عناصر تروریستی جبهه النصره، جیش العزه کشته و زخمی شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات حدود ۸۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده را از اشغال تروریست ها خارج کردند.

با رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به خط راه آهن «دمشق - حلب»، تمامی مناطق آلوده در مثلث «تل الضمان - ارتفاعات اربعین - فرودگاه ابوظهور» از اشغال عناصر تروریستی خارج شد و  راه برای پیشروی نیروهای جبهه مقاومت به سمت شهر راهبردی و بسیار مهم «سراقب» باز شد.

در حال حاضر، فاصله نیروهای جبهه مقاومت با شهر «سراقب» حدود ۱۵ کیلومتر است؛ سراقب در جنوب شرق شهر ادلب واقع شده و نزدیکی با شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا اهمیت این شهر را چند برابر کرده است.

به گزارش مشرق، نیروهای جبهه مقاومت در جریان عملیات ۳ ماه گذشته در شرق استان ادلب و جنوب غرب استان حلب حدود ۴۵۰ شهرک، روستا و ارتفاع را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کردند.

محاصره تروریست ها در مساحت هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربعی، آزادسازی مساحتی بالغ بر ۳ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع، کنترل بر فرودگاه ابوظهور و رسیدن به خط راه آهن «دمشق - حلب» پس از ۵ سال فقط بخشی از دستاوردهای نیروهای جبهه مقاومت در استان های ادلب و حلب به شمار می آید که در ۹۰ روز گذشته محقق شده است.

با پیشروی های به دست آمده در شرق استان ادلب و جنوب غرب استان حلب فاصله نیروهای جبهه مقاومت با شهرک های محاصره الفوعه و کفریا به ۳۴ کیلومتر کاهش پیدا کرده و حالا باید منتظر ماند که عملیات شکست محاصره این شهرک ها از کدام محور آغاز می شود.

از شمال شرق استان حماه هم خبر می رسد، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه عناصر تروریستی داعش توانستند شهرک های «ابین، جب زریق، ابوخنادق جنوبی» و مزارع «العو» را به طور کامل پاکسازی کنند. در جریان این درگیری ها ۳۰ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

- لینک کوتاه این مطلب
» مشرق نیوز
تاریخ انتشار:12 بهمن 1396 - 20:24

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق