چهاردهمین روز عملیات «شاخه زیتون»; تسلط نیروهای ترکیه بر شهرک «بلبل» در شمال عفرین

(بسم الله الرحمن الرحیم)

ارتش ترکیه و تروریست‌های ارتش آزاد که در حال ادامه عملیات خود علیه شبه‌نظامیان کُرد هستند، دامنه عملیات خود را در محور «راجو» گسترش دادند.

 رسانه های معارض از پیشروی نیروهای ترکیه و تروریستهای ارتش آزاد همپیمان این کشور در عملیات علیه شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه خبر می‌دهند.

وبگاه خبری عنب به نقل از گروههای وابسته به ارتش آزاد گزارش داد که این نیروها در شمال منطقه عفرین و در راستای عملیات «شاخه زیتون» توانسته‌اند بر شهرک «بلبل» مسلط شوند.

«انس الحجی» از فرماندهان گروه موسوم به «الفرقه التاسعه» وابسته به ارتش آزاد خبر داد که عناصر گروه موسوم به «یگانهای مدافع خلق» کُرد، پس از پیشروی نیروهای ترکیه در شهرک بلبل، از این شهرک عقب‌نشینی کردند.

اندازه واقعی    

به گفته وی، عناصر ارتش آزاد پیش از این شهرک، بر روستاهای«زعرة و علی کار»، مناطق «اوباسی، بالی کوی، قورنة و بک وباسی» و اردوگاه «إلهام باسیط» در اطراف بلبل، سیطره پیدا کرده بودند.

الحجی همچنین ادعا کرد که نیروهای شاخه زیتون پس از تسلط بر این منطقه، سبب پیشروی زیادی در عمق مناطق تحت تسلط کُردها می‌شود و جاده «عفرین میدان اکبس» نیز قطع شده است.

به گفته این وبگاه، عناصر ترکیه و ارتش آزاد، بر 17 کیلومتر از نوار مرزی سوریه و ترکیه از سمت شمال عفرین مسلط شده و در پی تسلط بر شهرک «زهران» هستند تا خط تسلط بر مرزها را کامل کند.

نیروهای ترکیه و ارتش آزاد از صبح امروز در تلاشند که وارد منطقه «راجو» در غرب عفرین شوند و عملیات خود به سمت این منطقه را آغاز کرده‌اند.

یگانهای کُرد مسلط بر این منطقه، ارتش ترکیه و عناصر ارتش آزاد را متهم به نقضهای زیادی میکنند، ولی آنکارا ضمن تکذیب این مسئله، به گفته خود، به عملیات علیه «تروریستها» ادامه می‌دهد.

حجی در این خصوص نیز گفت که در حال حاضر، عملیات علیه راجو، منحصر به استفاده از سلاح سنگین است و نیروهای ترکیه و ارتش آزاد از چند روز پیش در تلاشند که این منطقه را محاصره کنند.

در مقابل، گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بیشتر عناصر آن کُرد هستند اعلام کرد که در محورهای «راجو و الشیخ حدید» چندین جنگ افزار ترکیه را منهدم و بیش از 15 سرباز ترکیه را از پای درآورده اند.

امروز جمعه چهاردهمین روز عملیات ارتش ترکیه و تروریست‌های وابسته به «ارتش آزاد» موسوم به «شاخه زیتون» است.

این عملیات علیه شبه نظامیان کُرد و گروه موسوم به یگان‌های مدافع خلق کُرد است و ترکیه قصد دارد بر شهر  عفرین در استان حلب سوریه مسلط شده و از آنجا عازم شهر «منبج» شود.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:13 بهمن 1396 - 16:47

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق