الحوثی: همیشه در کنار مردم فلسطین و قدس خواهیم ایستاد

(بسم الله الرحمن الرحیم)

▫️رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنرانی خود به مناسب گرامی‌داشت روز شهید با انتقاد از نیروهای یمنی مزدور عربستان و امارات اظهار داشت که نیروهای این جنبش همچنان به دفاع از این کشور در برابر متجاوزان ادامه خواهند داد.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت گرامی‌داشت روز شهید سخنرانی کرد.

به گزارش شبکه المسیره یمن، وی به خانواده‌های شهدای مقاومت یمن درود فرستاد و این روز را به آن‌ها تبریک گفت.

رهبر انصارالله یمن به آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت که همانگونه که قرآن می‌فرماید، کسانی که در راه خدا جهاد کرده و شهید می‌شوند، زنده هستند.

سید بدرالدین الحوثی افزود: «شهیدان تاج سر ما هستند و باید اصول عزت و کرامت را از آن‌ها الهام بگیریم».

وی گفت که شهدا برای خود اصول و آرمانی دارند و بر اساس این آرمان حرکت کرده و برای آن جان فشانی می‌کنند.

الحوثی گفت کسانی که به ناحق در حملات کشته می‌شوند، «شهدای مظلومیت» هستند ولی کسانی که برای خود آرمان عادلانه داشته و در راه رسیدن به این آرمان کشته می‌شوند، «شهدای مسئولیت» هستند.

وی تأکید کرد که «شهادت یعنی فداکاری آگاهانه و هدفمند که با انگیزه ایمانی همراه است.»

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت که «برخی به دنبال این هستند که از مسئله شهدا برای برانگیختن احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند تا بگویند که فداکاری خسران است ولی این گونه نیست».

الحوثی افزود: اگر این دنیا را به ظالمانی که از ابرازهای قدرت استفاده می‌کنند واگذار کنیم، اسلام و آرامش در دنیا گسترش پیدا نخواهد کرد.

رهبر جنبش انصارالله تأکید کرد که مزدوران در منطقه عربی هیچ گونه طرح اصیلی که نشأت گرفته از هویتشان باشد، ندارند؛ چرا که آن‌ها مزدورند.

بدر الدین الحوثی ادامه داد: «اماراتی‌ها و عربستانی‌ها وابسته به جبهه آمریکا هستند؛ جبهه‌ای که در زمین فساد کرده و ظلم و جنایت را گسترش داده است».

وی بر ضرورت ثبت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و فداکاری‌ آن‌ها و انتشار این فداکاری‌ها در رسانه‌ها تأکید کرد.

سید بدرالدین الحوثی از اقدامات وزارت دفاع یمن تشکر کرد و گفت که وزارت دفاع به صورت گسترده در همه استان‌ها برای جذب و آموزش نیروها به منظور شرکت در نبرد علیه متجاوزان به یمن تلاش می‌کند تا منطقه‌ای تحت فشار قرار نگیرد.

وی در اشاره به خیانت علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن گفت که به رغم این خیانت که در نطفه خفه شد، نیروهای انصارالله بسیاری از افراد وابسته به صالح را آزاد کردند.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت که رسانه‌های متجاوزان به یمن تلاش کردند که نسبت خیانت به همه اعضای کنگره مردمی یمن به رهبری علی عبدالله صالح بدهند، ولی این اعضاء موضع واضحی در قبال اتفاقات و فتنه داشتند.

الحوثی به درگیری‌های اخیر در عدن اشاره کرد و گفت که آنچه در عدن اتفاق افتاد بازی‌ای بین نیروهای مزدور بود که کشورهای متجاوز این بازی را به گونه راه انداختند تا در خدمت منافع آن‌ها باشد.

نیروهای مورد حمایت امارات موسوم به «شورای انتقالی جنوب» این هفته با نیروهای وابسته به عربستان در شهر عدن به شدت درگیر شدند و بر اثر این درگیری‌ها ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه گفت: «خائن‌هایی که در عدن حضور دارند، دلیلی دیگر بر حقیقت آنچه که در دوم دسامبر (شورش هواداران علی‌ عبدالله صالح علیه انصارالله) رخ داد، ارائه کردند و آن اینکه اقدام آن‌ها در ادامه خدمت به متجاوزان است».

الحوثی از مردم سودان خواست از دولتشان بخواهند از اعزام نیروهای خود برای کشتن مردم یمن خودداری کند.

وی به اقدام اخیر رئیس جمهوری آمریکا در مورد قدس اشاره کرد و گفت که متجاوزان سعودی و اماراتی قصد دارند آرمان فلسطین را نابود کرده و همه منطقه را به زیر یوغ اسرائیل و آمریکا درآورند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 15 آذر ماه شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر را صادر کرد.

سید بدرالدین الحوثی تأکید کرد که انصارالله یمن همیشه در کنار مردم فلسطین خواهد ایستاد و این موضع اصولی و ثابت است.

رهبر انصارالله در پایان سخنرانی خود تصریح کرد که نیروهای انصارالله و کمیته‌های مردمی با کسانی که به دنبال برادری اسلامی هستند، دوست و برادر بوده جز با کسانی که در صف ‌آمریکایی‌ها ایستاده‌اند.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:13 بهمن 1396 - 23:51

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق