ساف: اسرائیل نظام آپارتاید را در کرانه باختری عمیق‌تر می‌کند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با اجرای پروژه‌های احداث جاده‌های جدید مخصوص شهرک‌نشینان و استمرار شهرک‌سازی، نظام آپارتاید در کرانه باختری را عمیق‌تر می‌کند.

 دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی اخیرا یک جاده مخصوص شهرک‌نشینان را در شمال کرانه باختری افتتاح کرده است که فلسطینیان حق استفاده از آن را ندارند که این مسئله تبعیض نژادی و تشدید فعالیت‌های شهرک‌سازی و روند قطع ارتباطات بین اراضی فلسطینی را نشان می‌دهد.

رژیم صهیونیستی در حال اجرای تعدادی از پروژه‌های عظیم شهرک‌سازی از جمله توسعه دو شهرک «رموت» و «رمات شلومو» در قدس اشغالی و ساخت حدود 1500 واحد صهیونیست‌نشین در این منطقه است.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، در گزارش ساف همچنین آمده است که این اقدامات رژیم صهیونیستی همسو با تصویب برخی قوانین در خصوص سیطره بیشتر این رژیم بر کرانه باختری اجرا می‌شود.

شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی که مساحت زیادی از اراضی کرانه باختری از جمله قدس شرقی را بلعیده است، مانع اصلی در برابر مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان و این رژیم است و این در حالی است که مطابق با قطعنامه‌های شماره 2334 شورای امنیت و دیگر قطعنامه‌ها، رژیم صهیونیستی بایستی فعالیت‌های شهرک‌سازی را در اراضی فلسطینی متوقف نماید.

نشست ساف برای تعلیق به رسمیت شاختن «اسرائیل»

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) امشب نشستی را به منظور بررسی تعلیق به رسمیت شناختن «اسرائیل» برگزار می‌کند.

«واصل ابویوسف» عضو کمیته مذکور گفت که در این نشست نحوه اجرای مصوبات اخیر شورای مرکزی، تهیه سازوکار و جدول زمانی در این زمینه و موضوع تعلیق به رسمیت شناختن اسرائیل بررسی می‌شود.

دو هفته پیش شورای مرکزی به عنوان بالاترین نهاد قانونگذاری سازمان آزادی‌بخش فلسطین نشستی را با هدف بررسی پاسخ به تصمیم واشنگتن در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی برگزار شد و طی آن تصمیم گرفته شد موضوع تعلیق به رسمیت شناختن اسرائیل به سازمان آزادی‌بخش محول شود.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:14 بهمن 1396 - 20:48

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق