هشدار رئیس ستادکل ارتش اسرائیل درباره وقوع جنگ با غزه در سال 2018

(بسم الله الرحمن الرحیم)

رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی درباره احتمال وقوع جنگ جدید با غزه در صورت عدم بهبود وضعیت انسانی این منطقه، هشدار داد.

 «گادی آیزنکوت» رئیس ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته (یکشنبه) هشدار داد جنگ بعدی با جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در نوار غزه، به احتمال زیاد در سال 2018 رخ می‌دهد.

آیزنکوت طی سخنرانی در جلسه کابینه مدعی شد وضعیت معیشتی نامناسب و بحران انسانی در غزه درپی کمبود انرژی می‌تواند باعث جنگی در سال جاری شود.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وی با اشاره به رو به وخامت گذاشتن اوضاع در منطقه، توضیح داد: «ما باید تلاش‌های محسوسی را برای جلوگیری از فروپاشی وضعیت انسانی در نوار غزه انجام دهیم.»

این مقام نظامی اسرائیلی اما تاکید کرد کمک این رژیم برای بهبود وضعیت غزه فقط زمانی رخ خواهد داد که این منطقه خلع سلاح شده و اجساد دو نظامی مفقود شده در جنگ سال 20147 نیز بازگردانده شود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در جلسه روز گذشته گفته بود اسرائیل تمایلی به آغاز جنگ جدید ندارد اما در صورت بالاگرفتن تنش‌ها، هر کاری لازم باشد برای دفاع از خود انجام می‌دهد.

این در حالی است که هشدارهای مقامات اسرائیلی و فلسطینی طی هفته‌های اخیر درباره امکان وقوع جنگی جدید در غزه در صورت عدم بهبود اوضاع انسانی، افزایش یافته است.

بیش از 2 میلیون ساکن نوار غزه از حدود یک سال پیش با کمبود شدید انرژی و برق مواجه هستند. تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل اختلافاتی که با حماس داشت، از رژیم صهیونیستی خواسته بود برق ارسالی به این منطقه را کاهش دهد.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:16 بهمن 1396 - 14:58

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق