دیپلمات انگلیسی: ایران باید از اقدامات تهدید‌آمیز علیه امنیت منطقه اجتناب کند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت ایران باید از اقداماتی که به تهدید علیه امنیت منطقه خاورمیانه می‌انجامد، اجتناب کند و افزود انگلیس خواستار موفقیت برجام است.

 «آلیستر برت» معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت ایران باید از اقداماتی که امنیت منطقه را تهدید می‌کند، اجتناب کند. 

به نوشته الشرق الاوسط، وی افزود، ایران باید دغدغه‌ها درباره نقش خود در منطقه را مورد توجه قرار دهد. 

برت افزود انگلیس و شرکای اروپایی‌اش صراحتا گفته‌اند که خواستار موفقیت توافق هسته‌ای با ایران هستند. وی افزود انگلیس نمی‌خواهد برجام کنار گذاشته شود و با شرکای اروپایی برای کاهش دغدغه‌های آمریکا همکاری می‌کند.

معاون وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس بانکی ایران در پاریس گفت ایران باید شفافیت بیشتری در نظام بانکی خود ایجاد کند. وی در ادامه گفت که ایران باید با استانداردهای جهانی بانکی هماهنگ شود. 

کنفرانس بانکی ایران در پاریس روز پنج‌شنبه 8 فوریه 2018 (امروز) با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف از جمله نمایندگان ایران و انگلیس برگزار شد. 

این دومین کنفرانس بانکی ایران است که با موضوع موفقیت‌های بخش بانکی و همکاری بین‌المللی در روابط بانکی، همچنین تجارت برون مرزی برگزار شد. 

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:19 بهمن 1396 - 15:57

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق