اظهارات رئیس پنتاگون درباره حمله ائتلاف آمریکا به حامیان دولت سوریه

(بسم الله الرحمن الرحیم)

وزیر دفاع آمریکا در توجیه حمله هوایی ائتلاف به رهبری این کشور به مواضع «نیروهای حامی دولت سوریه» در دیرالزور، این حمله را «دفاع از خود» خواند.

«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا بامداد جمعه ضمن «دفاع از خود» خواندن حمله هوایی ائتلاف این کشور به مواضع نیروهای حامی دولت سوریه در دیرالزور، درباره ملیت این نیروها اظهارنظر کرد.

بامداد پنجشنبه ائتلاف تحت رهبری آمریکا که هدف خود را مبارزه با داعش اعلام کرده، از حمله به مواضع «نیروهای حامی حکومت» سوریه در دیرالزور خبر داد.

ائتلاف آمریکا مدعی شده این حمله را به تلافی تهاجم نیروهای حامی دولت سوریه به مقر «نیروهای دموکراتیک سوریه» در روز چهارشنبه انجام داد.

حالا بامداد امروز جمعه، وزیر دفاع آمریکا هم درباره این حمله اظهاراتی مطرح کرد.

«جیمز متیس» مدعی شد که حمله ائتلاف آمریکا برای «دفاع از خود» صورت گرفت.

رئیس پنتاگون درباره اینکه چه کسانی در این حمله هوایی هدف قرار گرفتند، هم اظهارنظر کرد.

او گفت: «ما نمی‌دانیم که آیا روس‌ها در بین (افراد هدف قرار گرفته شده توسط ائتلاف آمریکا در دیرالزور) هستند و من چنین موضوعی را تایید نمی‌کنم».

متیس افزود: «ما می‌دانیم که آنها نیروهای حامی رژیم(دولت سوریه) بودند اما نمی‌توانم بگویم که آیا نیروهای اسد، روس یا مزدوران آنها بودند».

این اولین باری نیست که ائتلاف آمریکا به نیروهای دولت سوریه و حامیان آنها در سوریه حمله می‌کند.

شهریورماه 95 نیز آمریکایی‌ها به سربازان سوری که در نزدیکی «دیرالزور» در حال مبارزه با گروه تروریستی داعش بودند حمله کرده و دست‌کم 62 نفر از آنها را کشتند.

واشنگتن درباره آن حمله مدعی شده بود که «به اشتباه» به ارتش سوریه حمله کرده است. 

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:20 بهمن 1396 - 1:13

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق