دولت اردن: عربستان همانند سابق از اردن حمایت نمی‌کند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

جانشین نخست‌وزیر اردن تأکید کرد که کشورهای عربی و دیگر کشورها به دلیل مواضع اردن در قبال قدس، کمک‌های مالی خود به این کشور را قطع کرده‌اند.

«ممدوح العبادی» جانشین نخست‌وزیر اردن گفت که شهروندان اردنی بایستی بدانند که کشورشان بهای مواضع خود در قبال قدس را می‌پردازد و اگر دست از قدس بردارد کمک‌های مالی نیز به سمت اردن سرازیر خواهد شد.

العبادی در مصاحبه با رادیو اردن افزود که این کشور همانند سابق از حمایت عربستان برخوردار نیست و اتکا به خویش را تنها راه‌حل می‌داند.

وی با اشاره به اینکه بقیه کشورهای برادر نیز کمک‌های مالی خود به اردن را قطع کرده‌اند، بر ضرورت استمرار روابط آمریکا و اردن تأکید کرد و همکاری اطلاعاتی بین دو کشور و توانایی دستگاه‌های امنیتی اردن برای نفوذ به داخل تشکیلات القاعده در افغانستان را یادآور شد.

شبکه الجزیره گزارش داد که دولت اردن چند روز پیش نیز با اشاره به کسری شدید بودجه و قطع کمک‌های مالی به این کشور، از مردم خواست این وضعیت را درک کنند.

«عبدالله دوم» شاه اردن نیز در دیدار با دانشجویان گفته بود که قطع کمک‌های مالی به این کشور به دلیل مواضع آن در دفاع از قدس بوده است.

اردن طی هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی و سوخت و حذف یارانه نان، شاهد تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز مردمی بود.

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:21 بهمن 1396 - 14:58

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق