شینهوا: مردم ایران برای محکوم کردن تهدیدهای آمریکا به خیابان آمدند

(بسم الله الرحمن الرحیم)

▫️خبرگزاری «شینهوا» با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نوشته است که چند روز پیش رهبر ایران از مردم خواسته بود برای محکوم کردن تهدیدهای آمریکا حضور گسترده‌ای در راهپیمایی داشته باشند.

«شینهوا» خبرگزاری رسمی چین، یکی از رسانه‌هایی بود که امسال برای پوشش راهپیمایی عظیم مردم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به تهران خبرنگار اعزام کرد.

این خبرگزاری روز یکشنبه در خبری درباره این راهپیمایی به سخنرانی «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران پرداخته و نوشته است که او روحانی گفت کشورهای منطقه از جمله ایران توطئه‌های آمریکا را خنثی کرده‌اند.

شینهوا همچنین نوشته است: «صدها هزار نفر از ایرانی‌ها روز یکشنبه در راهپیمایی‌ای که در سرتاسر این کشور برای جشن ۳۹مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، شرکت کردند.»

این خبرگزاری افزود: «مردم ایران با تجمع گسترده در خیابان‌های شهرهای این کشور، شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی سر داده و تصاویر آیت‌الله روح‌الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی و آیت‌الله علی خامنه‌ای جانشین او را حمل کردند.»

این رسانه اشاره کرده است که چند روز پیش رهبر انقلاب و رئیس‌مجهور از مردم خواسته بودند برای محکوم کردن تهدید‌ات ایالات متحده علیه ایران، به خیابان‌ها بیایند.

شینهوا در پایان نوشته است: «انقلاب ۱۹۷۹ در ایران، رژیم شاه را که مورد حمایت ایالات متحده قرار داشت، سرنگون کرد و کشور را تحت رهبری [امام] خمینی قرار دارد. این رخداد به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران به شمار می‌آید.»

- لینک کوتاه این مطلب
» فارس نیوز
تاریخ انتشار:22 بهمن 1396 - 13:40

نظر شما...
ورود به نسخه موبایل سایت کانال تلگرام منتظرپاتوق